Имате телефон со Андроид? Овие апликации треба веднаш да ги избришете!

0
152


Без разлика дали користите Самсунг, Хуавеи или нешто друго, оперативниот систем Андроид е апсолутно неизбежен. Колку и да сме задоволни (или незадоволни) со него, постојат апликации кои можеби ги имате на телефонот, а се штетни.

Всушност, експертите од компанијата за безбедност на Интернет ЕСЕТ тврдат дека пронашле 42 сомнителни апликации кои содржат т.н. адвер – софтвер кој автоматски ви прикажува реклами, дури и кога апликацијата е затворена.


ЕСЕТ објавија листа од апликациите кои содржат адвери и кои се препорачува веднаш да ги избришете доколку ги имате:

 • Smart Gallery
 • SaveInsta
 • Mini lite for Facebook
 • Free Video Downloader
 • Free Social Video Downloader
 • Water Drink Reminder
 • Smart Notes for You
 • DU Recorder
 • Tank classic
 • Heroes Jump
 • Solucionario
 • Ringtone Maker
 • Video downloader
 • Ringtone Maker Pro
 • Basketball Perfect Shot
 • HikeTop+
 • MP4 video downloader
 • Flat Music Player
 • Free Top Video Downloader

За разлика од нив, постојат апликации кои се навистина корисни, како овие со кои ќе се чувствувате попаметно.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here