Израел се сврте и против христијаните во Газа

0
113


Христијаните кои живеат во појасот Газа добија забрана за посетување на светите места во Витлеем и Ерусалим.

Палестинските христијани годинава нема да можат за празниците да ги посетат светите христијански места во Израел откако израелската влада одлучи да ја затвори границата за нив.

До лани, христијаните од Газа поединечно аплицираа за дозвола да го напуштат појасот и да одат до Ерусалим и Витлеем.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here