Излезе трејлерот за втората сезона од „Miracle Workers“

0
132


Втората сезона носи наслов „Dark Ages“ бидејќи дејството се одвива во средниот век.

Повторно во главата улога е Даниел Редклиф кој го знаеме како Хари Потер, а во серијава го глуми ликот на Крег Бог.

И во новата сезона останува истата актерска екипа со Стив Бусеми, Џералдин Висванатан и Каран Сони.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here