Иванка Трамп прослави 38-ми роденден, па објави фотографија без трошка шминка (ФОТО)

0
178


Иванка Трамп по повод својот 38-ми роденден на Инстаграм објави фотографија без грам шминка и со тоа го покажа својот младалачки изглед на прагот од 40-те.

„Прегратки, бакнежи и многу роденденски желби“ – напишала првата ќерка на Америка на фотографијата и додала дека по малку ги чувствува своите 38 години.

„И понатаму изгледаш како да имаш 21 година“, „Среќен роденден Иванка, прекрасна си и голема инспирација на жените“, „Каква природна убавина“ – некои од коментарите под фотографијата.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here