Зошто овој ден е толку важен за жените – за сè да ви тргне на подобро!

0
94


Според нумеролозите, овој ден е навистина магичен за женската енергија. Серијата броеви 2-2-2-2 се случува само еднаш во илјада години, затоа веруваме дека магијата не треба да се пропушти и може да открие нови волшебни сфери во нашите животи.

Бидејќи е исполнет со енергијата на Јупитер, 2 февруари ќе им донесе на мажите добар проток на енергија, но жените ќе имаат поддршка од Универзумот во создавањето на вистински чуда во текот на овој ден. Единствено е важно да го искористите моментот и да ја канализирате таа енергија на вистински начин.


На ден пред магичниот 2-ри февруари, можно е да бидете исполнети со апатија и страв од промени, но ова расположение брзо ќе ве напушти.

Нештата почнуваат да се менуваат во согласност со единствената женска енергија и интуиција.

Еве како најдобро да се искористи магијата 2.2.2020 година и серија на броеви 2-2-2-2:

1. Ова е совршен ден за визуелизација, сонување и желби. Замислете дека вашите желби се остварени, бидете свесни за нив и разбудете ги вашите сетила. Визуелизацијата ќе има голема моќ на овој датум.

2. Простете им на сите што ве повредиле во минатото и кажете им да ги остават на мира вашите спомени. Не треба да ве опкружуваат токсични емоции кои ве оптоваруваат. Сега е неопходно да си ја прочистите душата.

3. Ослободете се од негативните чувства и бидете подготвени да побарате прошка. Прочистете ја вашата карма.

4. Исфрлете ги од себе зависта и љубомората и одберете ги вашите алатки кои ќе ве водат по патот кон успехот.

5. Помогнете им на другите, поддржете ги и правете добри дела.

2.2.2020 година може да биде ден за нов почеток, односно чекор кон животот што го посакувате!

Можеби сакате да дознаете и кој е вашиот скриен број: Тројките полни со позитивна енергија која мора да ја шират, петките љубопитни и нервозни!

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here