Земјотрес почувствуван во Штип и околината

0
163


Скопје, 22 октомври 2019 (МИА) – Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,7 степени е регистриран попладнево во 13 часот и 19 минути во регионот на Штип.

Земјотресот е почувствуван од населението во Штип и околината со интензитет од 2,7 степени според Европската макросеизмичка скала, информира Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Епицентарот на земјотресот бил на 77 километри југоисточно од Скопје.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here