Збогум, убавице!

0
59
Збогум, убавице!
loading...

[ad_1]

Линдзи Вон официјално ја заврши богатата кариера, во која покрај осумте медали од светски првенства (две злата и по три сребра и бронзи), има еден златен и два бронзени медали од Олимписките Игри, како и четири кристални глобуси.

Русокосата 34-годишна американска скијачка конечно се повлекува од снежните патеки. Збогум, убавице!

 

loading...
Спорт
Збогум, убавице!
А.С.
Тагови: 
линдзи вон
крај на кариера

[ad_2]

Source link

loading...