„За зетот подготвуваме мезе и скара, а во недела ќе плачеме од среќа“ – мајката на избраничката на Вељко се подготвува за свадбата

0
115


Семејството Родиќ со полна пареа работи за најубавиот ден во животот на нивната наследничка да протече во најдобар ред. Мајката на идната невеста, Данијела Родиќ открива детали за свадбата на синот на Цеца и Богдана Родиќ.

-Се држиме добро засега, уште не плачеме. Во недела срцето ќе ни излета и солзите веројатно сами ќе течат од радост што нашата Богдана ја пронајде среќата, но и што официјално заминува од дома – открива мајката на избраничката на Вељко Ражнатовиќ и додава дека за Вељко и неговото смеејство подготвуваат специјално послужување.

-Подготвуваме мезе, пити, печење за да го нагостиме зетот и пријателите. Двете баби на Богдана помагаат околу подготовките. Идната невеста нема дилеми околу презимето, па во иднина наместо Родиќ, ќе биде Ражнатовиќ – вели нејзината мајка.

Богдана веќе одамна во нејзиното опкружување сите ја нарекуваат госпоѓа Ражнатовиќ, пишуваат српските медиуми.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here