Заев ја фрлил ракавицата: Во 4 очи му дал интересна понуда на Мицкоски, но Христијан одбил

0
869

Денес Зоран Заев очи во очи на Мицковски му предложи брзи избори на 22 декември 2019 год. со техничка Влада што не беше прифатено, откри вечерва генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.

– Доколку беа за избори, без двоумење и оправдувања ќе одевме веднаш на тест пред граѓаните.

Но тие ќе го одлучат патот. Единствен и прав пат за нашата земја и генерации.

Враќање назад нема. Одиме на нова голема победа, порача Николовски.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here