Заев: Во пензија ќе се оди на 64 години, а не како досега со избор на 67 години – Пуштен е нов закон во Собрание

0
395

Носиме нов закон наместо досега со избор до 67 години да се оди во пензија, сега ќе се оди во пензија на 64 години, најави премиерот Зоран Заев попладнево од трибината на СДСМ во КУманово.
Да ослободиме места за младите луѓе, порача премиерот Зоран Заев, соопштувајќи дека новиот закон е пуштен во процедура.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here