Зад сцената на Moulin Rouge, најпознатото кабаре во светот

0
165


60 изведувачи од 14 различни земји во светот се дел од бината на Moulin Rouge, најпознатото кабаре во светот.

Но, зад сцената, скриена од 600.000 гледачи кои секоја година уживаат во шоуто, пиејќи шампањ, ќе откриете сосема поразлична кореографија. Sputnik објави галерија од тоа како изгледа подготовката за софистицираните движења и методите за сценска изведба.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here