Жените избраа: Mazda3 е автомобил на годината – секси и практичен

0
142


Mazda3 е прогласена за „врховна победничка“ на изборот на Светски женски автомобил за 2019 година. Освен што ја освои главната награда, Mazda3 исто така ја освои наградата за Светски женски семеен автомобил на годината.

Жирито што ја доделува наградата Светски женски автомобил на годината е формирано во 2010 година и се состои од жени од повеќе од 30 земји кои гласаат според критериумите по кои се водат жените кога купуваат автомобил.

Mazda3 ја понесе титулата благодарение на нејзиниот впечатлив KODO дизајн и препознатлива нијанса на црвено Soul red crystal со која ги привлече сите погледи кога се појави пролетва. Покрај естетскиот момент, жените ги вреднуваат и безбедноста, практичноста, еколошкиот аспект, големината на багажникот и сексапилот на Mazda3.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here