Едноставни трикови со кои можете да создадете пријатна есенска атмосфера во домот

0
30


Иако до неодамна уживавме во топлите сончеви зраци и баравме освежување во морето и вкусните коктели, есенските денови официјално тропнаа на нашата врата. Она што сакаме да го правиме најмногу на почетокот на есента, а што ја прави и оваа сезона посебна, е да ја преорганизираме содржината во плакарот. Топлите плетени џемпери се нешто што нема да го соблекуваме во наредните месеци, но тоа не е единствената промена во која можеме да уживаме!

Дека промените се многу добредојдени, најдобро докажува есента, која честопати ја гледаме како нова страница на книгата што допрва треба да ја печатиме. Во овој период од годината сакаме да одлучуваме за некои нови деловни потфати, промени во стилот на облеката, но и да ја смениме фризурата, што е всушност најчестиот избор. Промената што е исто така добредојдена е онаа што се однесува на нашиот простор за живеење, каде што не мислиме на исцрпната работа, туку на некои нови детали што прават голема разлика во домот.

Бидејќи следните месеци ќе ги поминеме претежно во рамките на нашите четири sида, време е да се промени целокупната атмосфера што ја зрачи домот и да донесе некоја нова енергија. Пријатната атмосфера е нешто за што треба да се стремиме во наредните месеци, па затоа додајте плетени детали како ќебиња или перници во вашиот ентериер.

Понатаму, можете да додадете кожени елементи, како што се столиците. Исто така, ако сакате вашиот простор да биде рустикален, тогаш насочете се кон повеќе дрвени елементи во просторот, и ако сакате модерни класици, тогаш слободно играјте со златните детали. Прилично популарен стил на украсување за овој период од годината е бохо, затоа плетените корпи се нешто со што не можете да погрешите! Подолу издвоивме неколку ентериери кои сигурно ќе ве инспирираат да внесете нов живот во вашиот дом!

Погледнете ја оваа дрвена колиба во Хрватска со прекрасен ентериер, но и природа која освојува.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here