Едноставна декорација која носи радост во вашиот дом!

0
69


Сега имаме многу време, така што оваа година нема оправдување куќата да не биде совршено украсена. Велигден се приближува, а ние предлагаме да направите дрво на среќата што ќе го освежи вашиот дом и ќе донесе добра енергија.

Еве идеја како да го донесете вистинскиот празничен дух, а треба да имате само неколку работи. Една гранка, некои бои, пластични јајца и цреп или вазна. Искористете ја вашата имагинација и создадете дрво по ваш вкус.


Наш предлог е тоа да биде што пошарено, а покрај јајцата, можете да додадете и украси во форма на зајаци, пиленца и сè што ви паѓа на памет, а што е поврзано со Велигден. Повеќето од овие украси можете да ги направите сами со малку фантазија и едноставни алатки.

Погледнете ги сликите и пронајдете идеи за украсување на велигденското дрво во вашиот дом:

Направете си сами велигденско дрво на среќата: Едноставна декорација која носи радост во вашиот дом!

Направете си сами велигденско дрво на среќата: Едноставна декорација која носи радост во вашиот дом!

Направете си сами велигденско дрво на среќата: Едноставна декорација која носи радост во вашиот дом!

Направете си сами велигденско дрво на среќата: Едноставна декорација која носи радост во вашиот дом!

Можеби сакате да прочитате и како од обична тегла да направите декоративна вазна за цвеќе?

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here