Една од сестрите Крдашијан одлучи да го напушти шоуто: „Ќе се збогуваме“

0
159


Кортни, член на кланот Карашијан, чија реалити програма е една од најпопуларните телевизиски формати од ваков тип, после повеќе од 10 години одлучи да го напушти реалното шоу.

Реалити ѕвездата гостуваше во едно американско шоу каде ја откри причината за нејзината одлука.

„Решив да поминувам повеќе време со моите деца и да надокнадам сè што пропуштивме да направиме заедно“, рече Кортни и додаде дека сепак ќе ја гледаме уште малку.

„Во новата 18-та сезона, ќе продолжам да ви досадувам, а потоа ќе се збогуваме“, истакна таа.

Реалити програмата за семејството Кардашијан се прикажува од 2007. година, со досега 17 сезони. 

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here