Ево Моралес: Ќе се вратам посилен

0
176


Боливискиот претседател кој синоќа поднесе оставка, денес замина за Мексико каде доби политички азил и оттаму порача дека ништо не е готово.

„Сестри и браќа, заминувам за Мексико, благодарен за гостопримливоста на овие браќа кои ни понудија азил за да ги заштитат нашите животи. Болно е да се напушти земјата поради политички причини, но ќе останеме во контакт. Наскоро ќе се вратам посилен и поенергичен“, рече Моралес.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here