Еве кон каков изглед тежнеат сè повеќе жени

0
170


По толку години во кои владееше трендот на изразени облини и фигури слични на тие што ги има Ким Кардашијан, работите добиваат целосен пресврт. Новиот тренд диктира малку поразлични пропорции.

Заоблените тела со неколку килограми повеќе не се веќе во мода. Податоците покажуваат дека сè повеќе жени сакаат помали гради.


Истражувањето за најчесто пребаруваните операции на Интернет дојде до следните податоци. За еден месец, за намалување на градите е пребарувано 22.000 пати, а за зголемување на градите само 8.100 пати што ја става оваа постапка на третото место на сите естетски операции.

Според ова истражување, ова се петте најбарани интервенции:

  • Трансплантација на коса
  • Липосукција
  • Намалување на градите
  • Ринопластика
  • Зголемување на градите

Сепак, не може сите да изгледаме исто и треба да тежнееме кон тоа да се сакаме такви какви што сме. Еве 10 причини зошто треба да ги обожавате вашите облини!

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here