Дуа Липа го објави спотот за „Physical“

0
97


Славната пејачка Дуа Липа го претстави спотот за песната „Physical“ од новиот албум „Future Nostalgia“.

Станува збор за втора песна од овој албум, првата објавена е со наслов „Don’t Start Now“.

„Спотот за „Physical“ е конечно објавен. Бев многу возбудена и едвај чекав да бидат објавени песната и спотот. Особено сум среќна и задоволна што имав можност да работам со неверојатен тим. Ве сакам!“, напиша пејачката на Instagram.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here