Дончиќ со магична финта го посрамоти центарот на Милвоки (ВИДЕО)

0
85
loading...

Лука Дончиќ одигра уште еден одличен натпревар, па постигна 20 поени во поразот на Далас маверикс од Милвоки бакс со 107-122, а во центар на внимание беше еден негов магичен потег.

Словенечкиот кошаркар одлично се ослободи во противничкиот рекет, а потоа лесно поентираше за два поени.

loading...