Домот од соништа за девојчиња што сакале барбики

0
181


По повод 60-годишнината од изработката на првата барбика, Airbnb за прв пат ја издаваат репликата на нејзината совршена куќа во Малибу.

Вие таму можете да го истражувате импресивниот гардеробер на барбиките во неодоливи розови нијанси, да гледате филмови во нивната приватна кино сала, да се бањате во бесконечниот базен и да се дружите во незаборавната тераса под ѕвездите.


https://www.kafepauza.mk/https://www.kafepauza.mk/

Куќата на барбиките исто така е опремена и со спортски терени, со соба за медитација, како и со целосно опремена кујна за гастрономско уживање.

https://www.kafepauza.mk/ https://www.kafepauza.mk/

На гостите во куќата ќе им се придружат и пријателите на барбиките, како учителката по мечување – Ибтихај Мухамед по која е направена првата барбика со хиџаб, фризерката за славните Џен Аткин, како и готвачката Џина Кларк-Хем која ќе одржува наптревар во готвење.

https://www.kafepauza.mk/ https://www.kafepauza.mk/

Би го посетиле ова место? Во меѓувреме, прочитајте и за првата барбиката со неутрален пол.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here