Додатоци за коса кои ќе ја одбележат сезоната есен/зима

0
155


Ако вашата секојдневна фризура веќе ви е здодевна, овие додатоци ќе ја направат поинтересна. Ќе ви требаат неколку минути за да создадете интересна фризура што ќе биде забележителна.

Фризерите и модните експерти го искажаа својот став и избраа неколку додатоци за кои предвидуваат дека ќе постигнат голем успех. Овие додатоци ќе ги гледате многу често за време на сезоната есен/зима.


Ви претставуваме неколку идеи што ќе ве инспирираат.

Лента за коса

Овој модел стана популарен ова лето, но ќе остане на врвот на листата и оваа сезона. Вашата фризура ќе изгледа многу интересно ако ја врзете косата во ниска пунџа и ако додадете лента како оваа.

Марама и плетенка

Ваквата фризура носи допир на елеганција и женственост. Едноставен трик што ќе го комплетира целиот стајлинг.

Шноли за коса

Овој тренд освои многу дами. Ставете неколку шноли и за момент ќе ѝ дадете посебен печат на вашата фризура.

Украси за коса

Овие додатоци веќе не се резервирани само за свечени пригоди. Ако ги прашате модните експерти, тие ќе ви одговорат дека овие украси можете да ги носите и во текот на денот во комбинација со поедноставни варијанти.

Сакате да бидете во тренд? Погледнете ги и овие одлични модели на капути во коишто можете да уживате есенва.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here