Дневен хороскоп: Недела е ден за одмор

0
32


ОВЕН

Работа: Пробувате да не размислувате за работа. Недела е ден за одмор.

Љубов: Уживате во времето минато со партнерот и се прашувате како би било да го потврди вашиот однос со брак.

Здравје: Дишните органи се чувствителни.

БИК

Работа: Не размислувате за обврските, но финансиите ве загрижуваат.

Љубов: Праќате порака на партнерот да го проверите неговото расположение.

Здравје: Претерувате со храна.

БЛИЗНАЦИ

Работа: На работа не ни помислувате. Уживате максимално во природа.

Љубов: Со партнерката сте во опуштена атмосфера. Сега ги полните батериите за следната седмица.

Здравје: Немате кондиција.

РАК

Работа: Иако е неработен ден, мислите ви се насочени кон работата. Размислувате кои потези би донеле резултати, а кои не.

Љубов: Ве убива емотивната праснина. Сакате да формирате сопствено семејство.

Здравје: Расположението е добро.

ЛАВ

Работа: Задоволни сте како сте поминале во текот на минатата работна недела. Правите некои нацрт планови во врска со работните обврски.

Љубов: Расположени сте за дружење и со симпатијата минувате опуштен ден на отворено.

Здравје: Здравјето е солидно.

ДЕВИЦА

Работа: Денот го посветувате на куќни поправки. Се што сте замислувале, сега, конечно, го реализирате.

Љубов: Избегнувајте средба со партнерот, затоа што не сте подготвени за емотивна драма.

Здравје: Физички и психолошки сте добри.

ВАГА

Работа: Размислувањата за работа ве прават депресивни, затоа што не сте успеале да го остварите она што сте го планирале.

Љубов: Користете го денот за релаксација и рекреација.

Здравје: Моториката ви е слаба.

ШКОРПИЈА

Работа: Свесно избегнувате секоја помисла за работните обврски затоа што не сакате да расипувате расположение.

Љубов: Нема комуникации со партнерот, и тоа не ви се допаѓа.

Здравје: Се чувствувате добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Правите работни планови за идната недела.

Љубов: Се гледате со партнерот, но тој е нервозен и има преголеми очекувања од вас.

Здравје: Ќе ви годи физичка активност.

ЈАРЕЦ

Работа: Свесно ја избегнувате секоја помисла за работа.

Љубов: Се двоумите дали да му се јавите на партнерот затоа што не сте сигурни како би поминало тоа. Не сте расположени за напната комуникација.

Здравје: Се чувствувате добро.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ви годи спиење, слободно време и недостаток од стрес.

Љубов: Изгбегнувате средба со партнерот затоа што ви е битно никој да не ви го расипе расположението.

Здравје: Ви годи одморот, се чувствувате опуштено.

РИБИ

Работа: Полни сте со ентизијазам и правите планови за идната недела.

Љубов: Воспоставувате комуникација со партнерот со желба да ги надминете проблемите.

Здравје: Добро.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here