Дијаманти на ногата: Сите погледи упатени кој Лима (ФОТО)

0
100


На забавата на „Венити фер“ која традиционално се одржува веднаш по оскарите, светската манекенка Андријана Лима изгледаше неверојатно.

Лима се појави во бел фустан со косет и вискок шлиц, а она што привлече најмногу внимание беа „дијамантските чорапи“.

Позирајќи пред фоторепртерите, Лима ја покажа ногата и го откри својот уникатен акцесоар, кој се чини дека се облекува преку чевлите.

Според предвидувањата на модните критичари, „дијамнтските чорапи“ ќе бидат тренд за кој долго ќе се зборува.

https://press24.mk/

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here