Дизајнерите за ентериер истакнуваат 3 клучни совети за совршен дом

0
103


Големината на домот не е клучна за тој да изгледа убаво како домовите што ги гледате на фотографиите на Инстаграм. Клучот за добар изглед лежи во деталите во коишто не треба да инвестирате многу. Врвните дизајнери откриваат што е навистина потребно за добар дизајн, па во продолжение прочитајте ги нивните совети.

1. Бојадисајте ги ѕидовите во ходникот

Одлучете се за некоја повпечатлива боја, а зелената и виолетовата се идеална основа за истакнување на останатите детали како што се фотографиите или другите украси. За ова ви е потребно само едно попладне, а промената е голема.

2. Графички принт за мали простории

Квадратните црно-бели плочки се класика што никогаш нема да престане да изгледа моќно, а цветните тапети ќе го освежат секој мал агол во домот. На овој начин ќе го направите малиот простор многу поинтересен, поубав и толку необичен што речиси ќе биде невозможно да забележите дека се наоѓате во многу мала просторија.

3. Полици низ целиот ѕид

Полиците од подот до таванот се дефинитивно полн погодок. Освен што ќе изгледаат модерно, полиците ќе ви служат како место каде што ќе можете да ставите многу работи што ви зафаќаат простор.

Погледнете како да го освежите домот со овогодишните задолжителни трендови за ентериер.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here