• Дома
 • Вести
More

  Детали за ужасната сообраќајка: Еве како загинаа младите момчиња

  Две момчиња на возраст од 20 до 29 години, едниот од Батинци, другиот од Драчево загинаа во директен судар на улицата „Првомајска” во Пинтија.

  Ташка сообраќајна несреќа се случи ноќеска пред полноќ на улицата „Првомајска“ која води кон скопско Драчево во која загинаа 20-годишниот С.Ш од село Батинци и уште едно момче на возраст од 29 години од Драчево.

  Во несреќата за која се претпоставува дека била предизвикана од неприлагодена брзина, наводно од 160 километри на час, целосно се уништени возилата„ Пежо“ и„ Голф 5“.

  Според очевидци раскажуваат дека до несреќата дочло кога едно од возилата кое претекнувало со огромна брзина директно се судрил со aвтомобил што доаѓал од спротивна насока и во кое бил другиот загинат.

  Recent Articles

  Судскиот совет го разреши Јово Вангеловски

  Судскиот совет на денешната седница го разреши претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски од функцијата. Одлуката за разрешување од позицијата во највисокиот суд и судија...

  Ова се новите цени на горивата

  Регулаторна ги објави новите цени на горивата – цената на 95-октанскиот бензин се намалува за половина денар, додека цената на дизелот се зголемува за...

  Заев: Легитимно е да се бара, но сега има поважни работи од избори

  Премерот Зоран Заев очекува на вечерашната лидерска средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да биде покажана одговорност и да се направи обид за...

  Обвинителството бара 12 години затвор за поранешниот албански прв полицаец

  Обвинителството за тешки кривични дела побара 12 години затвор за поранешниот министер за внатрешни работи Саимир Тахири. Поради согласнот на судот за скратена судска постапка...

  Ce*c исповед на студентка од Белград

  “Се доселив во таа зграда на 19 години, кога започнав да студирам. Не помина многу, запознав неколку комшии и нешто се случи во тоалетот,...

  Related Stories

  Stay on op - Ge the daily news in your inbox