Десет светски фудбалери кои драстично ја губат формата

0
197


Популарниот фудбалски YouTube канал Football Daily составува интригантни, понекогаш контроверзни, но најчесто точни листи за играчи, тренери, клубови и други елементи на најважната споредна работа во светот – фудбалот.

Денеска објавија нова листа, овојпат за десетте играчи за кои тие сметаат дека нагло и драстично ја губат формата, односно дека не играат на нивото што се очекува од нив.

На големо изненадување, на оваа листа се најде и напаѓачот на Јувентус Кристијано Роналдо.

Дали се согласувате со анализата на Football Daily?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here