Денот на народното востание 11 Октомври неработен за сите граѓани

0
212


Скопје, 4 октомври 2019 (МИА) – Денот на народното востание на Република Северна Македонија 11 Октомври (петок) е неработен ден за сите граѓани, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните им го честитаат Денот на народното востание. 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here