Денеска се случи најгнасната навивачка тепачка во поновата историја! (ВИДЕО)

0
112
loading...

Инцидентите по фудбалските натпревари не се никаква новост, но денеска по мечот помеѓу Фламенго и Пењарол беа забележани грозни сцени и жестоки тепачки на навивачите.

Некој од присутните на местото на инцидентите најпрво сними тепачка меѓу две поголеми групи на навивачи, кои си разменуваа боксови, клоци, а и по некој камен, кој ќе го најдеа попат.

Но, пострашна беше сцената кога неколку навивачи претепуваат противнички фан со стапови, а притоа полицијата е присутна на местото на настанот и воопшто не реагира.

loading...

loading...