Денвер Нагетс ја прекинаа победничката низа на Портланд Трејл Блејзерс

0
97


Предводени од српскиот центар Никола Јокиќ, кошаркарите на Денвер Нагетс, ноќеска го совладаа Портланд Трејл Блејзерс со 127:99. За Портланд ова е прв пораз по серијата од четири триумфи.

На Јокиќ му недостасуваше само една асистенција за трипл-дабл. Тој средбата ја заврши со 29 поени, 13 скока и девет асистенции.

https://kajgana.com/

Резултати на другите натпревари од НБА лигата одиграни ноќта вторник кон среда:
Њу Орлеанс Пеликанс – Милвоки Бакс 108:120
Хјустон Рокетс – Шарлот Хорнетс 125:110 и
Лос Анџелес Лејкерс – Сан Антонио Спарс 129:102.

Милвоки Бакс со биланс 43-7 (победи-порази) е најуспешен тим во Источната конференција, ЛА Лејкерс со 38-11 е лидер на Запад. 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here