Декорирајте го домот со овој детаљ што совршено се вклопува во секој ентериер

0
102


Тревата пампас е апсолутен хит веќе неколку сезони кога станува збор за дизајн на ентериерот. Поради својот интересен изглед, оваа трева е една од најпознатите украсни треви и е многу популарна на Инстаграм.

Тревата пампас е зимзелено повеќегодишно украсно растение и природно е распространета на подрачјето во Јужна Америка. Лисјата ѝ се долги и остри кон краевите, стеблата ѝ се високи како кај трските, а цветовите имаат розова, сива или бела боја.


Токму поради својата боја, ова растение совршено се вклопува во секој ентериер. Ставете ја тревата во поголема или во помала вазна и можете да ја украсите буквално секоја просторија во домот. Оваа трева можете да ја пронајдете во многу трговски центри и цвеќарници, а во продолжение погледнете неколку идеи од Инстаграм.

Погледнете како да го уредите домот во класично сина – бојата што ќе ја обележи 2020 година.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here