Две пријателки покажуваат како истата облека може да изгледа одлично на секоја форма на женско тело

0
42


Дениз Мерседес и Марија Кастељанос се две пријателки кои направиле фотографии низ кои покажуваат како истата облека изгледа на различни форми на женско тело. Тие се доказ дека добриот изглед доаѓа во секоја големина. Мерседес е плус-сајз модел и модна блогерка која дошла до идејата за фотографиите. Таа и Марија потенцираат дека не постои „идеална“ форма на женско тело.

Стандардите за убавина се обидуваат да диктираат кој може да носи одредена облека, правејќи ги луѓето да се чувствуваат дека одредена облека им е ограничена. Од костими за капење и шорцеви до исечени фустани – сè е фер игра за нив. Двете пријателки изгледаат среќно и самоуверено носејќи ја истата облека и се голем потсетник дека модата не е само облеката, туку и ставот.

Можеби ќе ве интересира и зошто принцезата Дајана носеше 2 рачни часовника?

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here