Дара Бубамара доби прескап подарок од момчето

0
181


Српската пејачка Дара Бубамара од своето момче, Саша Пешиќ, добила „мерцедес сл 500“ за шест месеци врска.

Колата чини скоро 150.000 евра. Саша е бизнисмен кој живее во Белгија и е 15 години помлад од пејачката, пишуваат српските медиуми. Според нив, тој е толку заљубен во Дара, што решил да ѝ купи скап автомобил иако се заедно многу кратко. Дара, пак, често изјавува дека обожава брзи коли.

„Откако ја почнаа врската, сфатија дека една од многуте работи што ги поврзува е и љубовта кон спортските и скапи автомобили. Како им се ближи шестиот месец од врската, Саша реши на Дара да ѝ купи автомобил кој е подобар од нејзиниот сегашен“, изјавил извор за весникот „Ало“.

Инаку, двојката досега заедно не се појавила во јавноста, но Дара неколкупати изјавила дека е среќна и заљубена.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here