Гром ја погоди највисоката зграда во светот Бурж Халифа

0
111


Највисоката зграда во светот, Бурж Халифа, која се наоѓа во Дубаи, денеска беше погодена од гром.

Во текот на викендот Обединетите Арапски Емирати се зафатени од поројни дождови, кои поплавија многу улици и предизвикаа метеж во сообраќајот.

Поради невремето меѓународниот аеродром во Дубаи, кој е еден од најфреквентните во светот, вчера ги откажа летовите. Авионите беа принудени да слетуваат на блискиот аеродром „Ал Мактум“.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here