Горан е еден од најубавите мажи на Балканот – познатите убавици паѓаа на неговиот шарм, а сега е вљубен во Јована

0
196


Неодамнешниот роденден на Горан Богдан е причина да се потсетиме на деталите од неговиот љубовен живот.

Актерот кој се родил во Широк Бријег во некогашна СФРЈ пред неколку години беше во врска со 39-годишната Лана Клингор, која од претходната врска ја има 12-годишната ќерка Киара.

„Горан е навистина една од најдобрите личности кои сум ги запознала, нема ништо ѓто да му се замери. Тој многу работи, јас многу работам и не стигнавме ништо. Во еден момент одлучивме дека можеби е подобро секој да го продолжи своето“, рекла пејачката.

После тоа тој започнал врска и со режисерката Даина Онинуанас Пусиќ, ќерка на хрватската политичарка и поранешна министерка Весна Пусиќ.

Горан, кој не зборува често во јавноста за својот љубовен живот, после прекинувањето на врската рекол:

„Зошто се случи тоа не е важно, затоа што поважно од се е да се напомене дека после врската останавме пријатели, се слушаме и ќе продолжиме да соработуваме“.

Многу таинствена била неговата врска со загрепчанката Антонела Франковиќ. Се започнало во 2013 година, но актерот избегнувал во јавноста да се појавува со девојката.

Како доказ за нивната врска постои и нивна ретка заедничка фотографија од премиерата на претставата „Елементарни честички“ од Дубровник 2017 година.

Кога во 2014 година се појави во спотот на Нина Бадриќ започнале и негодувања дека пејачката и миленикот на жените се во врска.

Goran Bogdan u spotu Nine Badrić

Нина и Горан се и ден денес пријатели.

Пред шест месеци Богдан запливал во романса со 11 години помладата актерка Јован Стоиљковиќ. Наводно, нив ги споило снимањето на серијата „Сенки над Балканот“, а двајцата играле и во серијата „Утрото ќе се промени“.

Jovana Stojiljković i Goran Bogdan

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here