Гол е, ама не е гол

0
133


Играчите на Емполи се соочија со голема судиска неправда на мечот против Козенца во италијанската Серија Б.

Не само што го изгубија натпреварот во гости, туку и не им беше признаен гол што повеќе од очигледно влезе зад гол линијата, но судијата не се огласи.

Самуеле Ричи шутираше од 20-тина метри, топката ја погоди пречката и заврши зад грбот на голманот Пјетро Перина, а потоа излезе од голот.

Gazzetta dello Sport ја искористи оваа ситуација како уште еден аргумент дека е крајно време да се воведе goal-line технологијата и во Серија Б.

 

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here