Голем месечен хороскоп: Сите знаци ги очекува по нешто убаво, но за еден ноември ќе биде незаборавен

0
27


Oвен

Во ноември ќе се фокусирате на финансиите. Ќе се обидете да пронајдете начини да постигнете поголем приход и да издвоите пари. Може да ја потцените ситуацијата и да постапите набрзина, па затоа не двоумете се да побарате совет од некој на кој му верувате. Есента е критична и во однос на здравјето. Телото полека се навикнува на преминот помеѓу сезоните и треба да му помогнете. Грижете се за себе и не вложувајте премногу напор во работите. Во средината на ноември вашите шанси за мигрена и забоболка се зголемуваат.

Ноември ќе ви донесе моќна ментална енергија и така ќе почувствувате голема мотивација, ќе добиете сосема нови идеи и ќе се однесувате прогресивно. Ќе почувствувате огромна инспирација и вашите блиски тоа ќе го забележат. Овој месец за луѓето родени во овој знак ќе биде совршено да почнат сопствен бизнис. Многу сте амбициозни, па патот до вашата цел ќе биде многу задоволувачко за вас.

Бик

Во ноември ќе имате тенденција да избегате од своите должности и да го промените својот животен стил. Ова автоматски не мора да биде негативно, ниту позитивно. Разгледајте ги сите добри и лоши страни и луѓето што би можеле да бидат засегнати. Ако се обидувате да излезете од неволја, размислете дали бегството навистина помага или само го зголемува проблемот. Овој месец полната месечина ќе биде во позиција на Бик, па затоа бидете особено внимателни за нејзините ефекти врз вашето здравје. Треба да избегнувате каква било операција или напор и да го поминувате времето во релаксација.

Ноември ќе ве натера да сакате да се грижите за себе. Кога ќе се разбудите со лошо расположение, вежбајте малку. Енергијата од овој месец ќе ги интензивира придобивките од движењето. Исто така, осигурете се дека внесувате доволно витамини и минерали.

Близнаци

Ноември е божиќна сезона за близнаците. Избегнувајќи ја треската пред Божиќ, ќе можете да ја одржите менталната благосостојба што ќе биде клучна за вас во следните недели. Ќе бидете многу резервирани, одговорни и внимателни за тоа на што ќе ги трошите парите во ова време, што може, меѓу другото, да направи финансиска стабилност. Сепак, не треба да штедите на квалитетот на храната што вашето тело ја заслужува пред празниците и менталниот развој, на пример, во форма на едукативни курсеви.

Во овој период целосната искреност нема да ви претставува проблем. Ако некој ве праша за мислење, нема да се двоумите да ја кажете целата вистина. Ноември ќе донесе директна комуникација што ќе ја искористите на максимално ниво. Вашата енергија може да привлече истомисленици. Сепак, внимавајте на лицата кои сакаат да ве изманипулираат за нивна корист. Треба да правите разлика меѓу автентичност и лага.

Рак

Раковите ќе бидат полни со енергија во текот на ноември. Марс позитивно ќе им влијае на повеќе начини. Ќе ги извршувате своите цели упорно и енергично, ќе можете добро да го испланирате времето и нема да ви недостига умешност. Дома, од друга страна, треба малку да забавите. Вашиот партнер можеби нема да биде во чекор со вас и тоа може да ве вознемири. Покрај тоа, ќе бидете склони кон прекумерна љубомора и посесивно однесување што може да предизвика бесмислени несогласувања.

Во овој период ќе бидете доста нервозни. Универзумот подготви многу емотивни предизвици за вас. Ракот ќе ги надмине со леснотија; под услов да не се прави слон од мува. Ноември е одличен и за професионалниот живот – вашиот труд ќе роди плодови, а зголемените лидерски способности можат да ве доведат до самиот врв. Сепак, внимавајте успехот да не ви удри во главата. Вашите блиски би можеле да се исплашат од вашето дрско однесување поврзано со стресот.

Лав

Во ноември на лавовите ќе им треба многу релаксација. Изминатата година не беше многу лесна. Спијте доволно или посетете спа-центар. Нема сомнение дека на нашето тело му треба. Вашите перформанси на работа нема да бидат многу добри и ќе се радувате на крајот на годината. Затоа, избегнувајте големи промени и настани во кариерата бидејќи можеби не треба да им пристапувате со посветеност што е типична за вас.

Ноември ќе ве натера да се чувствувате многу уморни, иако можеби не постои очигледна причина за тоа. Можеби притисокот на целата година паѓа врз вас – на крајот на краиштата, не ви беше лесно. Не заборавајте да се одморите. Секој лав треба да го живее овој период со забавено темпо и да не се грижи премногу. Тоа е време на интеграција. Пред да бидете во можност повторно да заблескате, потребно е малку да ги наполнете батериите.

Девица

Вашето мислење ќе има далекосежно влијание. Благодарение на влијанието на Меркур, другите ќе ве слушаат и ќе ве сфаќаат многу сериозно. За многумина, дури и ќе станете пример и ќе добиете признание за вашите долгорочни достигнувања. Вашата креативност ќе излезе на виделина, благодарение на што постојано ќе наоѓате начини да ги воодушевите другите.

Ќе бидете и одлични ментори овој месец. Вашите вештини за набљудување ќе бидат изострени и многу лесно ќе откриете какви се работите. Вашата способност да ги утешите вашите најблиски со зборови ќе биде неверојатна.

Социјализацијата нема да ви биде проблем сега. Сепак, кога станува збор за некои посериозни одлуки, подобро е да се држите настрана. Во жар на емоции би можеле да донесете одлука за која многу би можеле да зажалите. Ноември ќе разбуди одредена доза на одмазда, па кога ќе дознаете дека некој ви направил нешто зад грб, ќе сакате да се одмаздите. Запомнете дека одмаздата не е секогаш најдоброто решение. Девицата е природно дипломатски знак – размислете, одмаздата е под ваше ниво.

Вага

Вагите ќе бидат најмногу погодени од Меркур, така што ќе бидат целосно смирени и мирни. Ќе можете лесно да ги решите сите конфликти, а сите вклучени ќе бидат исклучително благодарни. Благодарение на тоа, вашиот авторитет ќе биде посилен и тие ќе ве сметаат за ментор кој секогаш може да ги советува.
Покрај тоа, ќе почувствувате потреба за признавање. Шефот ги цени вашите квалитети, едноставно потребно му е време. Неговите идеи сигурно ќе ве изненадат, и на крајот, ќе знаете дека вредеше да бидете трпеливи.

Во овој период ќе им донесете бесконечна инспирација на вашите блиски. Во последните месеци реализиравте многу работи и ќе почувствувате порив да ги споделувате овие пораки понатаму. Сепак, вагите треба да внимаваат да не им пречат на другите со оваа информација. Не секој е заинтересиран за тоа и многу луѓе осудуваат сè што е надвор од видливата реалност. Бидете разбирливи и не спречувајте ништо затоа што може да изгубите дури и долгорочни пријателства. Ноември ќе се врти околу изборот за тоа како да се справите со информациите.

Скорпија

Нема да ви недостига смисла за хумор во ноември и ќе ги забавувате другите со многу смешни приказни и искуства. Меркур ќе биде причина што вашите вештини за зборување ќе бидат одлични и ќе комуницирате добро. Од друга страна, во некои ситуации може да бидете премногу искрени и да изгледате цинични. Во секој случај, овој временски период ќе биде совршен за проучување и стекнување знаење. Ќе бидете многу концентрирани, а умот ќе биде неуморен.

Во овој период скорпијата ќе има толку многу обврски што ќе биде многу тешко да се справи со целиот притисок. Прекумерната работа не е решение, затоа треба малку да забавите. Циклусот на настани ќе може без вас некое време; вашето здравје е приоритет. Препорачуваме да почнете со некакви вежби, како што се јога или пилатес. Тоа ќе ви помогне да ги решите работите, благодарение на што ноември ќе биде многу порелаксиран.

Стрелец

Во ноември треба да се обидете да ја ограничите употребата на електронски уреди што е можно повеќе бидејќи тоа може да има лош ефект врз вашата психа. Иако се чини малку веројатно, социјалното вмрежување може драматично да ја наруши вашата концентрација и продуктивност. Ако имате важен проект да го завршите, обидете се да се опуштите со прошетка во парк. Природата на стрелците е да бидат штедливи и да инвестираат во своите најблиски отколку во нивната удобност. Сепак, треба да си дозволите нешто овој месец. Ќе ви помогне да се чувствувате попријатно и да ја зголемите самодовербата.

Во овој период ќе се чувствувате подготвени да испуштите позитивна и приврзана енергија. Вашата емпатија сега е во полн ек и луѓето ќе дојдат кај вас за совет – тие се чувствуваат како да сте идеална личност да им помогнете да се вратат во колосек. Стрелецот сега е психолог и терапевт на другите. Ноември ќе биде пријатно време во кое ќе ја зајакнете довербата со пријателите и семејството.

Јарец

Иако поголемиот дел од населението ќе биде лошо расположен во ноември, спротивното ќе биде со јарците. Иако оваа година беше предизвикувачка, ќе почнете да размислувате за малите нешта што ве прават среќни. Вашиот живот треба да биде во апсолутна рамнотежа, што од друга страна значи одреден стереотип.
Венера веројатно ќе ви даде желба да си угодите себеси и ќе сакате да трошите повеќе пари од вообичаеното. Повремено, тоа не е лошо. Но, ако тоа значи трошење на заштедите, треба добро да размислите пред да купите нешто.

Можеби работите на план за финансиска независност. Вашата волја го достигнува својот врв, но понекогаш може да се чувствувате како ништо да не е важно. Во овие моменти јарецот треба да запомни дека патот до успехот не е лесен. Може да ги надминете сите овие пречки со малку дисциплина и ноември потоа ќе ве приближи до работната среќа и исполнетост.

Водолија

Во ноември влијанието на Сатурн силно ќе се манифестира. Иако не е вообичаено за вас, ќе се обидете да се дистанцирате што е можно повеќе од луѓето околу вас. Нема да ве интересираат проблемите на другите бидејќи ќе се фокусирате главно на своите мисли. Меланхолијата на крајот од годината ќе донесе мисли за (не)постигнување на целите. Ќе се обидете да го надоместите лошото расположение со купување непотребни недвижности. Без разлика дали е мала работа или недвижен имот, нема да можете да престанете да купувате и во основа ќе купите сè на што ќе наидете.

Внимавајте на претерано импулсивно однесување што го носи ноември. Водолијата ќе почувствува силна желба да потроши премногу – ако не можете да го контролирате овој нагон, може да се најдете во неволја. Пред да купите нешто, застанете и запрашајте се дали навистина ви треба. Купувајте ги само работите што ви се неопходни.

Риби

Ќе бидете поблиску до семејството во ноември. Сепак, не заборавајте на роднините бидејќи не сте ги виделе долго време. Ќе бидете во идеално расположение за обнова на односите и ќе сакате да се потсетувате на старите денови. Непријатните ситуации нема да ве обесхрабрат и нема да ви пречат ниту проблематичните луѓе. Во средината на ноември Месечината ќе биде во позиција на Риби и затоа ќе има силно влијание врз вас. Постои зголемен ризик од повреди на стапалата и нозете, затоа треба да останете дома и да не се занимавате со потешки спортски активности.

Треба да се грижите за вашето здравје цела година, но ноември ќе потврди дека секогаш можете да направите повеќе. Презаситени сте од работа, но треба да знаете дека здравјето треба да ви биде најголем приоритет. Препорачуваме да вежбате – без разлика дали станува збор за нешто полесно како прошетки во природа, танцување или кардиовежби. Рибите исто така треба да ја проценат нивната исхрана; ако почесто јадете брза храна, време е да го промените тоа и да почнете да јадете здрава храна.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here