Георгина му приреди роденденско изненадување на Роналдо, а од подарокот се изненади и славеникот (ВИДЕО)

0
105


 

Кристијано Роналдо вчера наполни 35 години и влезе во втората половина од четвртата деценија од животот, а како што веќе навикнавме во изминативе неколку сезони, 5-ти февруари е ден кога дури три големи ѕвезди добиваат милиони пораки и честитки на социјалните мрежи.

 Кристијано одлучи да посети еден елитен ресторан во Торино заедно со својата поубава половина. Сепак, Георгина се погрижи неговиот 35-ти роденден да не мине баш обично, бидејќи го почести својот сакан со скап Мерцедес џип, а во изведувањето на изненадувањето доби помош и од блиските пријатели на Роналдо.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here