Во Париз убиено лице кое со нож нападнало луѓе во парк

0
98


Едно лице е убиено од страна на француската полиција во местото Вилжуиф кај Париз, откако се обидело со нож да изврши напад врз неколку лица во паркот, јави француската BFM телевизија.

Како што се наведува, напаѓачот за кратко време по ранувањето им подлегнал на повредите.

Едно од нападните лица во паркот е тешко повредено.

Засега не се познати други детали за настанот.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here