Во домашното кафе додајте го ова!

0
111


Постои еден напиток што многумина го нарекуваат „напиток за долг живот“. Тој се состои од домашно кафе со природен мед и малку сок од лимон.

Кафето има смирувачки ефект врз телото. Медот, кој содржи фруктоза и гликоза ја помага работата на црниот дроб и го намалува шеќерот во крвта. Лимонот го намалува притисокот и го зајакнува имунитетот.


Сепак, овој вид напиток не треба да се злоупотребува, бидејќи може да предизвика и негативни реакции кај луѓето склони кон алергии.

Начин на подготовка:

  1. Сварете кафе, а потоа ставете го во шолја.
  2. Кога малку ќе се излади додајте мед и неколку капки лимон.

Пијте го овој напиток барем еднаш неделно, но не почесто од тоа.

Можеби сакате да дознаете и како правилно да подготвите вистинско домашно кафе со полн вкус?

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here