Воз удри во автомобил на пругата Велес-Кочани

0
122


На 13 декември 2019 околу 18:10 часот на железничка пруга Велес-Кочани, на патен премин кај с.Лозово, се случила железничка незгода.

Патничкиот воз кој сообраќал на релација Скопје-Кочани удрил во патничко моторно возило„голф“ со скопски регистарски ознаки управувано од И.Б.(30) од с.Милино.

Во незгодата со повреди се здобила И.Б. која била пренесена во Општата болница Велес, за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Штип.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here