ВОЗАЧ ПОРАДИ КАЗНА СЕ СТЕПАЛ СО ПОЛИЦАЈЦИТЕ ВО НИВНОТО ВОЗИЛО (ВИДЕО)

0
467
loading...

Полицијата во саботата интервенирала во Сплитска улица во Мостар, каде револтиран граѓанин наводно со возило го попречил патот.

Како што неофицијално пренесе Bljesak, граѓанинот поради казна го попречил сообраќајот, поради што полициските службеници се обиделе да го приведат.

Сепак, дури тогаш настапила вистинска драма кога овој возач се степал со полицајците во нивното возило, поради што морале да применат сила за да го уапсат, што предизвикало негодувања кај граѓаните.

Во целата ситуација интервенирала и итна помош.

loading...

loading...