Влатко Лозаноски: Политиката нека си остане на политичарите, го кажав тоа што го чувствувам, не сум на ничија страна

0
129


Еден од најдобрите, ако не и најдобриот пејач во Македонија, Влатко Лозаноски освои награда на МАС во категоријата најдобра поп фолк нумера за неговата песна Мајко. Беше претставен како пејач од Северна Македонија, а тој пак, во краткиот говор истакна дека е од Македонија, без додавката на името, а исто така, потенцира дека зборува на македонски јазик затоа што Карлеуша рекла дека македонскиот јазик е секси.

По овој настан, социјалните мрежи беа преплавени токму со него. Имаше позитивни, но и негативни коментари околу истото. Токму затоа екипата на Бекстејџ реши да поразговара со Влатче и да дознае од прва рака, што мисли и чувствува тој.

Што точно кажа, погледнете во продолжение:





Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here