Вистинска „ѕверка“ на тркачката патека Road Atlanta: Corvettе C8.R

0
190


Промотивниот видеоматеријал е снимен на американската тркачка патека Road Atlanta.

Новиот тркачки автомобил на Chevrolet, Corvette C8.R има 5,5 литарски атмосферски V8 мотор кој во склад со IMSA прописите располага со 500 коњски сили и 650 Nm максимален вртежен момент. Има шестстепен секвенцијален менувач Xtrac.

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here