ВИДЕО: 101-годишен старец не се сеќава на ништо, но кога ќе седне на клавир се случува магија

0
83


На социјалните мрежи кружи видео снимка од 101-годишен маж која ги погоди многумина.

Видеото е направено во Шпанија, а на Фејсбук собра повеќе од четири милиони прегледи.

Според авторот на нимката, тој поради болест не се сеќава на ништо, дури ни на лицата на своите родители.

Но, иако му е дијагностицирана сериозна болест неговиот музички талент не исчезнал. Секој пат кога ќе седне на клавир мислите го враќаат во младите години кога свирел секојдневно.

-Музиката е чиста магија. Старец во Арукаса има 101 година и не се сеќава на ништо. Но погледнете што се случува кога ќе седне на клавир, се вели под видеото.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here