ВИДЕО: Љубиша на романтичен начин ја запросил Мирјана – видеото се споделува во медиумите низ регионот

0
196


Љубиша Решетар од Подгорица се потрудил на оригинален начин да ја запроси својата избраничка.

Ги прескокнал традиционалните начини, како романтична вечера или запросување на концерт, пред илјада луѓе.

Како страствен возач на мотори, ги собрал најблиските пријатели, со кои осмислил сценарио какво досега не е видено во Црна Гора. 

Имено, на неговата избраничка Мирјана прстенот ѝ слетал со дрон, што било забележано и со камера, а снимката објавена во црногорските медиуми.

Мирјана секако не останала рамнодушна, а Љубиша јавно им се заблагодарил на своите пријатели моторџии, кои му помогнале планот да го спроведе на дело.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here