ВИДЕО: Цеца и Анастасија славеа за Василица во вилата во Дедиње – една песна беше посветена на Аркан

0
106


Во вилата на Светлана Цеца Ражнатовиќ на Дедиње во понеделникот вечерта традиционално беше дочекана Православната Нова Година. Пејачката ги собра пријателите и семејството, подготви богата трпеза, а дури донесе и бенд кој ги забавуваше.

Покрај ќерката Анастасија и синот Вељко, на прославата присуствуваа и бремената снаа на Цеца, Богдана, сестра ѝ Лидија, а и Аца Лукас.

Цеца и Лукас во чест на покојниот сопругот на Цеца, Жељко Ражнатовиќ Аркан ја испеаја песната „Како ми недостајеш“, а Анастасија објави снимка и напиша „Ж“ Од мене…Така ми недостигаш….20“ – напиша Анастасија, нагласувајчи дека поминале 20 години од смртта на нејзиниот татко.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here