ВИДЕО: Уживаше на албанска свадба, па сакаше да даде бакшиш на музиката- кога се фати за џебот, се предомисли

0
194


Албанските свадби се познати по преполните софри. На една таква свадба, свадбар сакал да подари пари на софра, но во видеото кое стана хит на интернет, се гледа како тој се покаја во моментот кога ја стави раката во џеб.

Изгледа дека свадбарот се пишмани во мигот кога виде дека сумата на парите кои ги има во џебот е многу голема за да му ја подари на пејачот, пренесува ТетоваСот.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here