ВИДЕО: Трамп се пошегува со килограмите на Ким, а неговата реакција стана хит на интернет

0
136
loading...

За време на работниот ручек на лидерите на САД и Северна Кореја, Доналд Трамп и Ким Џонг-ун во Сингапур, американскиот претседател почна да се шегува.

Го повика Ким да седна, а потоа се пошегува со неговите килограми.

Изразот на лицето на Ким е непроценлив и веднаш стана хит на интернет. Погледнете:

loading...
loading...