ВИДЕО: Стомак до заби, а напорно вежба – кај неа нема изговори, плус-сајз манекенката ги засрами сите

0
184


Откако објави дека е бремена, Ешли Грехем  на своите друштвени мрежи сподели низа фотографии покажувајќи го својот труднички стомак.

Освен што вежба пренатална јога и така ја одржува формата, не ја запоставила ни теретанта. Ешли не дозволува бременоста да ја стопира нејзината фитнес рутина на која навикнала при професијата како модел.

Ешли го вежба горниот дел на телото со влечење коноп и целосно е усмерена кон вежбањето.Видеото на кое вежба го објавила на Инстаграм, а во опис напишала „Тоа е стил на живот“.

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here