ВИДЕО: Се одржа првата проба на детскиот Евросонг – нашата претставничка е подготвена за финалето

0
140


Мила Москов блесна на првата проба на детсткиот Евросонг кој годинава се одржува во Гливице, Полска.

Преостануваат уште две проби до финалето кое е закажано за во недела, каде нашата претставничка ќе настапи под реден број 4.

– Не се сомневаме дека и покрај повредата што Мила ја има на ногата, таа ќе даде се од себе и ќе имаме прекрасен настап – изјавија накусо од нашиот евровизиски тим.

Во петок ќе започне и онлајн гласањето и ќе трае до недела. Она што е различно од сениорската евровизија, тука секој ќе може да гласа за сопствената земја.

Повеќе информации околу гласањето ќе објавиме наскоро.

Погледнете како изгледаше Мила на првата проба, за која доби коментар дека изгледала величенствено!

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here